Przedszkole nr 268 w Warszawie

Przedszkole "Słoneczny Promyk" nr 268
ul. Przytyk 5a
01- 962 Warszawa

tel: (22) 834 35 97

Psycholog poleca

Książki:

  • „Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” Agnieszki Stążki – Gawrysiak, to książka dla rodziców i dla dzieci, która pokazuje, że „niegrzeczne” zachowanie dziecka to wynik odczuwanego stresu i braku umiejętności poradzenia sobie z nim. Czytając razem z dzieckiem dowiemy się, co się dzieje, gdy komuś „kończy się paliwo”, gdy emocje nami rządzą i gdy nasze potrzeby nie zostaną zaspokojone. Autorka w obrazowy sposób prezentuje metodę Self-Reg prof. Stuarta Shankera, która wspiera naukę samoregulacji, zamiast dyscyplinowania i tłumienia potrzeb i emocji.
  • „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2 – 7 lat.” Joanny Faber i Julie King. Książka zawiera jasne, konkretne wskazówki jak radzić sobie z kilkulatkiem i jego emocjami, co zrobić, by zachęcić go do współpracy, czego unikać w sytuacji domowych konfliktów czy jak motywować dziecko, bez kar i nagród, by wytrwale realizowało własne cele i rozwijało swój potencjał. Ale przede wszystkim wspiera rodzica w walce z codziennością i pokazuje, że nie trzeba przy tym ignorować własnych potrzeb.
  • „NIE z miłości. Mądrzy rodzice, silne dzieci” - książka wybitnego duńskiego terapeuty rodzinnego i pedagoga Jespera Juula, która pokazuje jak i kiedy odmawiać dzieciom oraz uczy, że konfrontacja z odmową jest jednym z warunków rozwoju silnych i świadomych swojej wartości młodych ludzi.

Artykuły:

biedronki
misie
wiewiórki
motylki
tygryski
delfinki

Linki

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.